1. Czym jest „Akademia Przyjaźni My Little Pony”?

„Akademia Przyjaźni My Little Pony” jest programem edukacyjnym, który ma na celu zapoznanie dzieci w wieku przedszkolnym z wartościami takimi jak: uczciwość, szczodrość, przyjaźni, lojalność, życzliwość i radość poprzez zabawy i zadania z kucykami My Little Pony.

 

2. Jakie materiały otrzymują przedszkola biorące udział w programie?

W 5. edycji „Akademii Przyjaźni My Little Pony” (realizowanej od marca do czerwca 2018 roku) każda placówka uczestnicząca w Programie otrzymała pakiet bezpłatnych materiałów edukacyjnych, w skład którego wchodzą:

 • płyta DVD z bajkami My Little Pony od firmy Galapagos,
 • scenariusze dla nauczycieli do przeprowadzenia zajęć z dziećmi,
 • pluszowa maskotka Pony (1 sztuka na placówkę),
 • kucykowe nazwy grup przedszkolnych – tymczasowe tabliczki z nazwami grup nawiązującymi
  do klaczy My Little Pony,
 • kodeks dobrych manier – tabliczki informacyjne do zawieszenia na terenie placówki,
 • puzzle z kucykami My Little Pony do wykorzystania podczas zajęć z dziećmi,
 • ramka na zdjęcie z medalem dla najlepszego przyjaciela – dla każdego dziecka uczestniczącego
  w programie,
 • plakat z inforamcją o konkursie dla rodziców – do wywieszenia w miejscu dostępnym dla rodziców
 • plakat z informacją o konkursie dla przedszkoli – zachęcający rodziców do głosowania na pracę konkursową Przedszkola,
 • ulotki do rozdania rodzicom – zawierające informację o konkursie dla rodziców oraz propozycję zabaw z dzieckiem.

 

3. W jaki sposób można dokonać zgłoszenia do Programu?

Warunkiem otrzymania bezpłatnego pakietu materiałów edukacyjnych  „Akademii Przyjaźni My Little Pony” jest zgłoszenie uczestnictwa Przedszkola do Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego dla Przedszkolaków „Akademia Wyobraźni Play-Doh”. Zgłoszenia należy dokonać za pośrednictwem formularza rekrutacyjnego umieszczonego na stronie www.akademia-playdoh.pl w zakładce: Akademia Wyobraźni. Formularz aktywny jest w terminach rekrutacji (w okresie: maj/czerwiec przyjmowane są zgłoszenia do wydania jesiennego, w okresie: styczeń/luty przyjmowane są zgłoszenia do wydania wiosennego).

Materiały edukacyjne „Akademii Przyjaźni My Little Pony” są dodakowym elementem wysyłki pakietów do placówek realizujących „Akademię Wyobraźni Play-Doh”. Nie jest organizowana oddzielna rekrutacja do programu „Akademia Przyjaźni My Little Pony”.

 

4. Nasze przedszkole nie zostało zakwalifikowane do programu, czy może realizować zadania „Akademii Przyjaźni My Little Pony”?

Tak. Przedszkola, które nie zostały zakwalifikowane do Programu, z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc, mogą realizować zajęcia w oparciu o materiały edukacyjne, które można pobrać w wersji elektronicznej ze strony internetowej projektu www.akademia-przyjazni.pl

 

5. Czy udział w Programie jest bezpłatny?

Udział w „Akademii Przyjaźni My Little Pony” jest całkowicie bezpłatny, a materiały, które wysyłamy do Przedszkoli są darmowe.